Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Facebook

 

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 209
TÝDEN: 1818
CELKEM: 658744

Klikací rozpočet

Rozpočet

SMS registrace

 
 
 
powered by SMSsender.cz

Kamera

kamera

Jsme členem

masnadeje

Připojení k internetu

softexsoftex_2

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 5
poslední

Svoz nebezpečných složek komunálního odpadu - 3.4.2021

Společnost Marius Pedersen a.s. bude dne 3.4.2021 v obci Malé Březno provádět svoz nebezpečných složek komunálního odpadu.
Stanoviště:
1. Vysoké Březno - kaplička; 14.15 - 14.25 hod
2. Malé Březno - u hasičské zbrojnice; 14.30 - 14.40
Více info v přiloženém letáku. celý text

ostatní | 25. 2. 2021 | Autor: Správce Webu

Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice

Sčítání 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27.3.2021. V první fázi má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře (www.scitani.cz) Kdo tak neučiní, má zákonnou povinnost od 17.4. do 11.5.2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.
Více info v přiloženém letáku. celý text

ostatní | 18. 2. 2021 | Autor: Správce Webu

Pošta Strupčice - otevírací doba

Od 1.2.2021 dochází k rozšíření otevírací doby pošty ve Strupčicích.
Více info v přiloženém letáku celý text

ostatní | 1. 2. 2021 | Autor: Správce Webu

Informace k podání přiznání daně z nemovitých věcí v roce 2021

Generální finanční ředitelství informuje o omezeném provozu na finančních úřadech a o možnosti telefonické konzultace při zpracování přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2021.
Více info v přiloženém letáku. celý text

ostatní | 4. 1. 2021 | Autor: Správce Webu

MAS Naděje o.p.s. - Dotazníkové šetření ke Strategii komunitně vedeného místního rozvoje pro období 2021-2027

Vážení spoluobčané, respondenti,
v rámci působení místní akční skupiny MAS Naděje o.p.s. na území naší obce jsme byli jejím vedením požádáni o spolupráci při distribuci dotazníků zaměřených na obyvatele, podnikatelské subjekty a nestátní neziskové organizace, působící v naší obci.
Šetření provádí MAS Naděje o.p.s. prostřednictvím dotazníků v souvislosti s přípravou Strategie komunitně vedeného místního rozvoje pro období let 2021 – 2027, kterou potřebuje k tomu, aby mohla i nadále rozvíjet venkovskou oblast a v neposlední řadě finančně podporovat aktivity v obcích a městech spadajících do území MAS Naděje o.p.s.
V dotaznících, které jsou společně s tiskovou zprávou pro potenciální respondenty součástí této zprávy, je zjišťována spokojenost s životem a provozováním činností v dané oblasti. V tiskové zprávě jsou rovněž uveřejněné odkazy na dotazníky a popis, proč a za jakým účelem je dotazníkové šetření prováděno. Budeme rádi, když distribuované dotazníky pro místní akční skupinu MAS Naděje o.p.s. vyplníte .
• Nestátní neziskové organizace: https://forms.gle/KaYbG2zYAEtxYQHJ7
• Podnikatelské subjekty: https://forms.gle/MsSi6gtiB1bZUget9
• Obyvatelé: https://forms.gle/w5S9mtzpDr8DuDca7

Děkujeme za spolupráci
celý text

ostatní | 4. 1. 2021 | Autor: Správce Webu

Epidemiologickou situaci nově znázorňuje systém hodnocení PES

Ministerstvo zdravotnictví aktuální epidemiologickou situaci nově mapuje pomocí rizikového skóre PES (protiepidemický systém). Kraje jsou řazené do pěti úrovní, od kterých budou odvislá také příslušná protiepidemická opatření. Nový systém hodnocení přináší podle MZČR lepší čitelnost a predikovatelnost epidemiologického vývoje.
Aktuální epidemiologická situace, včetně vývoje v blízké budoucnosti bude znázorněna pomocí skóre na stupnici 0-100. Skóre bude hodnoceno barevně pro celé kraje, hodnoty budou ale kalkulovatelné také pro nižší správní celky. Podle skóre budou kraje řazené do pěti stupňů pohotovosti, na které budou navázaná příslušná protiepidemická opatření týkající se např. roušek, shromažďování, obchodů, kultury nebo školství. celý text

ostatní | 23. 11. 2020 | Autor: Správce Webu

Ministerstvo zdravotnictví ČR - Mimořádná opatření_koronavirus_Leták s omezeními

Ministerstvo zdravotnictví ČR připravilo informační leták s přehledem opatření, která jsou nutná dodržovat k zamezení šíření nákazy koronavirem. celý text

ostatní | 16. 11. 2020 | Autor: Správce Webu

Výzva uživatelům hrobových míst v obci Malé Březno

V návaznosti na Řád veřejného pohřebiště obce Malé Březno vyzýváme uživatele hrobových míst, aby se co nejdříve dostavili na Obecní úřad Malé Březno k sepsání řádné nájemní smlouvy za užívání hrobového místa.
Více info v přiloženém letáku. celý text

ostatní | 5. 11. 2020 | Autor: Správce Webu

Informace k výpadkům TV signálu u některých televizních stanic

V poslední době dochází vlivem přeladění TV kanálů na tzv. multiplexech, ke ztrátě signálu u některých televizních stanic ( zjištěno u Nova Cinema ). Tento stav se může opakovat a to především z důvodu změny vlastníka mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), který se rozhodl pro využívání jiných multiplexů. V našem území došlo k přeladění na multiplex provozovaný společností Czech Digital Group a všechny doposud obvyklé televizní stanice jsou opět dostupné. Je reálné, že výpadky v programové nabídce mohou ještě pokračovat a to bez jakéhokoliv upozornění provozovatele. Proto bude nutné, některé set top boxy znovu přeladit. Pokud Vám ani přeladění set top boxu neumožní sledování Vašeho oblíbeného televizního kanálu, obraťte se na obecní úřad a nahlaste tuto skutečnost.
celý text

ostatní | 4. 11. 2020 | Autor: Správce Webu

Vláda ČR kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace zpřísňuje od 28. října svá nařízení.

Vláda kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace a neefektivním opatřením zavedeným před 14 dny zpřísnila svá nařízení. Přinášíme přehled toho, co v Česku bude platit od 28. října. Opatření by měla být platná do 3. listopadu. Vláda ČR však plánuje v úterý 27.10.2020 požádat Poslaneckou sněmovnu ČR o prodloužení nouzového stavu.

Omezení pohybu
Vláda od půlnoci z úterý na středu zakázala volný pohyb na veřejnosti od 21.00 do 4.59. Povolené jsou jen cesty do práce či k lékaři a domů. Výjimku budou mít také lidé zajišťující základní infrastrukturu, hromadnou dopravu či roznáškové služby, a také veřejní funkcionáři a ústavní činitelé. Po deváté hodině večer mohou z domu vyjít i ti, kteří venčí psa, avšak pouze do 500 metrů od svého bydliště. Během dne jsou i nadále povolené vycházky v přírodě a v parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků. Stejný počet osob platí i při nakupování.
Zavedení práce z domova
Takzvaný home office má být přikázán tam, kde je to možné, v soukromých, veřejných i státních podnicích. O rozsahu práce z domova má rozhodnout management podle možností firmy.
Další omezení maloobchodního prodeje
Nově je zakázán maloobchodní prodej v neděli. Ve všední dny a soboty pak mezi 20.00 a 5.00. Výjimku mají čerpací stanice, lékárny, prodejny na frekventovaných místech, jako jsou letiště či nádraží, obchody ve zdravotnických zařízeních a restaurace, které fungují ve formě roznáškového servisu.
Nově je zavedeno omezení pro květinářství, kde mohou být od středy v provozovně zároveň jen dva zákazníci. Vláda také upřesnila výjimku pro domácí potřeby, ta se netýká prodejen s nábytkem a podlahovými krytinami. Zákaz nově dostaly sázkové kanceláře.
Omezení farmářských trhů
Vláda zakázala prodej na tržištích nebo v mobilních provozovnách, opět však s výjimkami. Tu dostaly pojízdné prodejny zajíždějící do obcí, kde nefunguje prodejna základních potravin a drogerie, také stánkaři prodávající čerstvé i zpracované ovoce a zeleninu, maso a masné výrobky, vejce, pekařské výrobky či med. Vše ale musí být z domácí produkce. Na trzích nebude možné konzumovat zakoupené výrobky, stánkaři mezi sebou musí mít rozestupy alespoň 2 metry a v jeden čas na ploše tržiště nesmí být více než 20 lidí na 400 metrů čtverečních.
Lázeňská péče
Lázeňská a rehabilitační péče bude fungovat pouze pro lidi, jejichž pobyt je alespoň částečně hrazený z veřejného zdravotního pojištění.
Prodloužení stávajících opatření
Nadále platí i stávající opatření jako omezená úřední doba na dva dny v týdnu po pěti hodinách či omezení turistiky v Česku. Ubytovat se v ubytovacích zařízeních mohou jen lidé na služební cestě, ubytovávat turisty není možné.
I nadále platí výjimky v zákazu maloobchodního prodeje a službách. Výjimku mají: potraviny, prodejci pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, kosmetiky, drogistického zboží, lékárny, prodejny zdravotnických prostředků, malých domácích zvířat, prodejci krmiva, brýlí a souvisejícího zboží, novin a časopisů, tabákových výrobků, zahradnických potřeb.
Otevřeny zůstávají i prádelny, čistírny, autoservisy, odtahy vozidel, prodejci náhradních dílů k dopravním prostředkům a výrobním technologiím, dostupné bude vyzvednutí zásilek a zboží, otevřené budou i pohřební služby, květinářství, prodejny textilního materiálu a galanterie, servisy IT techniky, spotřební elektroniky a dalších výrobků, provozovny realitního zprostředkování a účetních poradců, daňové evidence, oprav a instalací strojů a zařízení pro domácnost, myčky automobilů, domácí potřeby, železářství, kompostárny či sběrny.
celý text

ostatní | 27. 10. 2020 | Autor: Správce Webu
první předchozí
ze 5
poslední